לעשות עסקים עם מקלות: 12 טיפים לאכילה עם צ'ופסטיקס

שלב בלתי נמנע במהלך פגישות עסקים הוא שלב הארוחה המשותפת, שמהווה נדבך נוסף בדרך להשלמת העיסקה. מה קורה כאשר הארוחה העסקית היא באחת ממדינות אסיה בה נהוג לאכול בעזרת מקלות אכילה? אחד הדברים הראשונים שעל אנשי עסקים המבקשים לפעול במדינות אסייתיות כמו סין, יפן, קוריאה וויאטנם ולהכיר את תרבות המקומית הוא ללמוד להשתמש במקלות האכילה, הצ'ופסטיקס. זהו אחד מכללי ההתנהגות המקובלים בסין ולכן הידיעה כיצד להשתמש בהם היא צורך עסקי חשוב, כמו גם אמצעי להבטיח שלא תצאו מהמסעדה רעבים...

כתבה: עמית פלד, מערכת למטייל ביזנס.
בכתבה זו:

קצת על הצ'ופסטיקס

השימוש במקלות האכילה החל לפני אלפי שנים בסין העתיקה, אך התפשט למדינות נוספות באסיה והפך עבור תושביהן למה שהפכו הסכין והמזלג למקביליהם במדינות המערב. החומרים מהם מורכבים מקלות האכילה מגוונים ונעים בין עץ ובמבוק למתכת, פלסטיק ושנהב, אך העץ והבמבוק הם הפופולאריים ביותר. השימוש במקלות האכילה רווח, כאמור, במדינות אסייתיות שונות, אך דווקא בתאילנד הוא כבר אינו מהווה חלק מתרבות האכילה. דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל, מספר על השתלשלות העניינים בממלכת סיאם: "המלך ראמה ה-5, ששלט במדינה במחצית השנייה של המאה ה-19, קיבל את ההחלטה להכניס את השימוש בסכו"ם בממלכה, במטרה להראות למדינות המערב האימפריאליסטיות שבתאילנד אוכלים ממש כמו אצלם. למרות זאת, כלי האוכל העיקרי בשימוש במדינה הוא דווקא הכף ואילו המזלג משמש רק ככלי עזר להובלת המזון לפה".

בכל הנוגע לעסקים, כאשר יוצאים לארוחה עסקית עם עמיתים אסייתיים, מומלץ לדעת כיצד להשתמש בהם, השלמת עיסקה לא תיפול או תקום על ידיעת או אי ידיעת השימוש בצ'ופסטיקס, אך כפי שאומר רן אתיה, יוזם ועורך האפליקציה FOODragon, המיועדת לסייע לזרים בסין בכל הקשור לאוכל "היכולת להשתמש במקלות בהחלט תרשים את שותפכם לעסקים, תסייע לשבור את הדיסטנס ותקנה לכם מספר נקודות זכות".

ורד פרבר, מנהלת מכון אסיה לעסקים, מציינת כי "למנהל שעושה עסקים עם אסיה מומלץ להתאמן מספר דקות וללמוד כיצד להשתמש במקלות אכילה וכך גם למנוע אי נעימות כלפי העמית האסייתי". מכאן, שאם "כיסיתם" את הנקודה הזו בהכנה שלכם לארוחה העסקית, בהחלט שיפרתם את הסיכוי למנף את המפגש החברתי-קולינרי הזה להשגת המטרה העסקית, שלשמה התכנסתם.

מקלות אכילה, צילום: ערן להב

אז איך מחזיקים אותם בכלל?

השימוש במקלות אכילה נוח במיוחד, לאור מנהגם של הסינים ללקט את המזון במנות קטנות, גם בשר ייחתך לחתיכות קטנות, כך שאפשר יהיה ללקט אותו בקלות ולהמנע מהצורך להשתמש בסכין בשולחן האוכל.

לדברי רן אתיה, התפיסה שעומדת מאחורי האכילה באמצעות מקלות היא שהסועד אינו אמור לבצע עבודה כלשהי למעט פעולת האכילה, וזאת על מנת שיוכל ליהנות מן הארוחה בצורה המיטבית. "האוכל הסיני מבושל ומוגש בצורה שונה מן המקובל במערב וכבר בעת הבישול הוא נחתך לחתיכות בגודל שניתן להכניס לפה וזאת כדי למנוע את השימוש בסכין בעת הסעודה". אתיה מוסיף כי שיטה זו מאפשרת גם לחלוק מנות בין הסועדים ועל כן בסין נהוג להגיש את המנות במרכז השולחן וכל אחד לוקח לעצמו מעט מכל מנה. על שולחנות רבים ניתן למצוא משטח מסתובב, כדי שלכל סועד תהיה גישה קלה לכל המנות.

כאשר אוכלים, על המקל התחתון להיות יציב וקבוע במקומו בעזרת בסיס האגודל ובין האצבע המורה לקמיצה. את המקל העליון יש להחזיק כפי שמחזיקים עיפרון, בעזרת קצה האגודל, קצה האצבע המורה והאמה ולהניע אותו רק כאשר אוספים את המזון מהצלחת.

בפעולה. צילום: John Wright/Flickr

עשה ואל תעשה בשימוש בצ'ופסטיקס

1. הכלל הראשון באכילת בעזרת צ'ופסטיקס הוא לשמור על מיקום מקביל של שני קצוות המקלות, כך שאף אחד מהם אינו ארוך או קצר יותר.

2. בסין, נהוג להגיש את האורז בקערות ולא בצלחות. בזמן האוכל, מקובל לקרב את הקערה אל הפה ולהיעזר במקלות האכילה כדי לדחוף את האורז לתוך הפה.

3. בארוחות עסקים ובאירועים רשמיים יהיו, קרוב לוודאי, מקלות אכילה מיוחדים להגשה, כך שאין להשתמש במקלות האכילה האישיים לצורכי הגשת האוכל מהקערה המרכזית.

4. את המזון שנלקח מהקערה המרכזית יש להניח בצלחת האישית ולא לאכול ישירות ממנה.

5. נקישה על קצה הקערה עם מקל האכילה נחשבת לבלתי מנומסת.

6. הניחו למבוגרים שבחבורה לקחת את מקלות האכילה שלהם לפניכם.

7. אין לחטט באוכל על מנת לחפש פריט מזון מסויים, הדבר נכון גם לשלב בו מוזגים אוכל מהקערה המשותפת.

8. אין למצוץ את קצהו של מקל האכילה ואין לחכך את המקלות אחד בשני או כנגד הקערה וכלים אחרים על מנת לנקותם .

9. אין להעביר מזון מצ'ופסטיק אחד לצ'ופסטיק של סועד אחר.

10. כאשר מניחים את מקלות האכילה, עם סיום הארוחה או לצרכי שיחה, יש להקפיד לא להפנות את קצוותיהם כלפי שאר היושבים בשולחן. כמו כן, אין להצביע על אחד המשתתפים בעזרת המקלות.

ורד פרבר מוסיפה ואומרת "לעיתים, ישראלים חוששים שהמקלות יפלו מהצלחת ובאופן איסטנקטיבי ״תוקעים״ אותם בקערת האורז. דבר זה אסור בתכלית האיסור! תקיעת מקלות אכילה בקערת האורז בזמן הארוחה היא פולחן וסימן לאבל, שנוהגים בהלוויות".

11. בסיום הארוחה יש להניח את מקלות האכילה במקום המתאים לכך, בדרך כלל מדובר במתקן קטן (Hashi Oki) או צלוחית קטנה, עליהם ניתן להניח אותם, ולא להציב אותן בצורת X, כפי שנהוג בעולם המערבי לסימון כי סיימתם לאכול. כמו כן, אין להניח אותם על גבי הקערה או משני צדיה, כפי שעושים עם סכין ומזלג. את המקלות יש להניח באופן שווה, כאשר כל אחד מהם נמצא באורך של רעהו. לדברי פרבר, הדרך הנכונה היא להציב את המקלות בצורה מאוזנת לגוף, כך שהצד שאוכלים ממנו, הדק יותר, יהיה בצד שמאל.

12. לסיום, מציע רן אתיה כמה טיפים: "למי שאינו מיומן בשימוש במקלות מומלץ להתרחק מאיטריות ומדגים. האטריות לרוב ארוכות וחלקות והדגים בדרך כלל אינם נקיים מעצמות. אפרופו עצמות, במידה והכנסתם אותן לפה אין להשתמש במקלות כדי להיפטר מהם, יש לירוק אותן בעדינות לצלוחית או המיועדת לכך או על השולחן במידה ואין צלוחית. כמו כן, חשוב להשאיר מעט מן האוכל ולא לאכול את כולו וזאת כדי לאותת למארח ששבעתם ואין צורך בתוספת. ולסיום, בסין נהוג להצטנע בעת קבלת מחמאות. אם קיבלתם אחת כזו על אופן השימוש שלכם במקלות אמרו "מה פתאום, אני עוד צריך להתאמן" או משהו בסגנון."


 

כתבות נוספות שיעניינו אותך:
לתחילת הכתבה

סגור
0
×