תארזו לי את הכריש - הבקשות המוזרות ביותר של אורחים בבתי מלון

אלף ורדים, שריון אבירים, טקס נישואין כלבי: לעיתים אורחי מלון מבקשים מהקונסיירז' יותר מסתם כרטיסים לתיאטרון. קבלו את אוסף הבקשות ההזויות, המוזרות והמאתגרות ביותר שביקשו מקונסיירז'ים ברחבי העולם.

מאת: קאתרינה בראון האנט מאתר www.executivetravelmagazine.com

בכל יום נתון, הקונסיירז'ית קאלינדה אשלי ממלון Montage בבברלי הילס, עשוייה לעזור לאורחים להזמין מקומות במסעדה מומלצת, לחפש טלפון נייד שאבד או לארגן העברה של כריש טרי לאבו דאבי. "קונסיירז'ים אף פעם לא יודעים מה יקרה במהלך המשמרת ואילו ניסים נצטרך ליצור היום", אומרת אשלי. במקרה של הכריש, נסיך שהתארח במלון, דג אותו וביקש שהוא יישלח לביתו בשלמות. למרבה הצער, רשויות המכס מנעו מהבקשה להתמלא. "במקום זה, הצעתי לו שנפחלץ אותו וכך נעביר אותו" מספרת אשלי. הנסיך סירב.

עם רשת גדולה של אנשי קשר וידע נרחב על סביבת בית המלון, קונסיירז'ים הם "מומחים לוגיסטיים, שגרירי העיר והכי חשוב – במהלך השהות במלון – הם מקלים על חיי האורחים, בכך שמנסים לענות על כל בקשה", אומרת אשלי.

בעוד שמקרה הכריש מוכיח כי, למרות כל הרצון הטוב, לא תמיד אפשר למלא את כל הבקשות, רוב הקונסיירז'ים בארצות הברית ובמקסיקו מעידים כי רוב האורחים מבקשים המלצות על אתרי תיירות. כאשר דיברנו עם קונסיירז'ים מרחבי העולם, מצאנו כי חלקם הגדול מקבל בקביעות בקשות הנמצאות הרבה מעבר לתחום ההמלצות על טיולים. אספנו עבורכם כמה מהדוגמאות ההזויות ביותר:

ארוחת ערב עם רוחות רפאים: מלון סטנלי באיסט פארק, קולורדו

ריזורט הרים מבודד זה היווה השראה עבור ספרו של סטיבן קינג, "הניצוץ", כך שצוות המלון רגיל לאורחים השואלים תמידית שאלות אודות תופעות על-טבעיות, המתרחשות ברחבי הלודג'. לדוגמא, דווח על רהיטים שזזים מעצמם, קולות של ילדים בלתי נראים ודמויות של מייסדי המקום, בני הזוג סטנלי, המשוטטים ברחבי המקום. הגדילו לעשות בני זוג שהתארחו בלודג', כאשר ביקשו מהקונסיירז'ית בוני ווטסון שתארגן להם ארוחת ערב במסעדת המלון, בנוכחות רוחותיהם של בני הזוג סטנלי. כיוון שישויות מהעולם הבא אינן נמצאות בדרך כלל ברשימת אנשי הקשר של הקונסיירז', ווטסון נאלצה לאכזב אותם, באומרה כי "הם יצאו לחופשה הלילה".

מישהו רוצה קוקטייל עם קרחון? אילוסטרציה. צילום: Flickr/Dinner Series

מטען הקרחון: Four Seasons בוויסלר, בריטיש קולומביה

כחלק מתפקידם, פעמים רבות קונסיירז'ים מזמינים עבור אורחיהם טיולי יום באזור המלון. לדוגמא, בריזורט קנדי זה, מקובל לארגן טיולי יום במסוק, לטיול על הקרחון הסמוך. שני אורחים חזרו מטיול כזה עם גוש קרח גדול בארגז חום, שביקשו שיישלח לביתם בדרום קרוליינה. הקונסיירז'ית הראשית, האנה לין, ארגנה עבורם ארגז הקפאה מיוחד וביקשה מטייס המטוס, שהוביל את הארגז, שיוודא כי תחנתו האחרונה, בטרם יטוס מזרחה, תהיה ליד המלון בוויסלר. כעבור יומיים, האורחים התקשרו למלון והודיעו כי הקרחון הגיע לביתם במצב מעולה, וכבר הספיקו לחצוב ממנו קוביות קרח קטנות, שהוכנסו לקוקטייל-קרחונים. "זו בהחלט הייתה הבקשה המאתגרת ביותר שקיבלתי במהלך תפקידי", נזכרת לין.

טבעת הבצל הענקית: The Dukes St. James בלונדון

פעמים רבות, נדרש מקונסיירז'ים לעזור לאורחים בהרגלי האוכל שלהם, בעיקר כאשר מדובר בתפריט מוגבל - בין אם מדובר באלרגיות לאוכל, דיאטות מיוחדות או אמונות דתיות. לעיתים גם נדרש מהם להתמודד עם בקשות קולינאריות מוזרות במיוחד: "פעם היה לנו אורח אמריקאי, שביקש טבעת בצל בגודל של הראש שלו", אמר הקונסיירז' איאן היי. "הוא ממש רצה את טבעת הבצל הגדולה ביותר שנוכל למצוא – יכול להיות שזו הייתה בדיחה פנימית בין האורחים". הבקשה המוזרה לא הרתיעה את היי, שפנה למספר מסעדות מקומיות, עד שמצא אחת שנעתרה להכין את הטבעת. "היא הייתה מוכנה כשהמשפחה הגיעה והפכנו אורח אחד לשמח במיוחד".

שני גורי אריות: The Plaza Athénée, פריז

אמנם מקובל במלונות יוקרה רבים לתת לילדי האורחים בובות של חיות, כמתנות "ברוכים הבאים" – אבל חיית בר אמיתית? ועוד שתיים? אורח במלון פריזאי זה רצה להפתיע את בתו, שערכה את מסיבת יום הולדתה במקום, באמצעות שני גורי אריות אמיתיים. הקונסיירז’ איתר זוג כפירים אצל מאלף החיות בקרקס מקומי. "הילדה מצאה שני גורי אריה כשנכנסה לחדרה במלון" אמר דובר המלון. למרבה המזל, הגורים לוו על ידי מאלפם, כך ששניהם התנהגו יפה בעת שהותם בחדר.

תארו לכם ששניים כאלה מחכים לכם בחדר. אילוסטרציה. צילום: Flickr/Thomson Safaris

רועה הצאן הסוריאליסטי: Le Meurice, פריז

אנשים מפורסמים ידועים כאורחי מלון תובעניים במיוחד, אך האמן הסוריאליסטי סלבדור דאלי, שנהג לשהות לפחות חודש בשנה במלון זה ליד גני טיולרי, נמצא בליגה משל עצמו בהקשר זה. פעם הוא ביקש שיובא סוס לחדרו, פעם אחרת ביקש שהעובדים יצאו לגני טיולרי וילכדו שם עבורו זבובים. אך הבקשה הסוריאליסטית ביותר הייתה, ככל הנראה, כאשר דאלי ביקש שעדר כבשים יובא לחדרו וכשהגיעו – ירה בהם באקדחו. "למרבה המזל, האקדח היה טעון בכדורי סרק", כתוב באתר המלון. לפחות דאלי ידע להשאיר טיפ נדיב: הוא נהג לתת לעובדים ליתוגרפיות חתומות בידו.

אלף ורדים: The Principe di Savoia, מילאנו

כידוע, עלי כותרת של ורדים, הפזורים על המיטה בסוויטת ירח הדבש הם מראה שכיח בבתי מלון, אבל אחד האורחים במלון האיטלקי ביקש לערוך מחווה הרבה יותר דרמטית. על פי הקונסיירז', האורח ביקש שיוזמנו עבורו אלף ורדים אדומים, שיפוזרו לאורך המסדרון של הסוויטה הנשיאותית. המחווה הגרנדיוזית עלתה לו 13 אלף דולר, כאשר כל ורד עלה 13 דולר, כי הוא ביקש שיורידו מהם את הקוצים. "הוא רצה לפנק את ארוסתו באמצעות טיול דרך מיטת ורדים", אמר הקונסיירז' במלון. אגב, בבוקר המחרת צוות המנקים עבד במשך יותר משעה כדי לסלק את כל הפרחים.

אלף ורדים במסדרון הסוויטה. אילוסטרציה. צילום: Flickr/Robert Couse-Baker

תפירה יצירתית: The Dorchester, לונדון

מלון לונדוני זה ידוע בכך שהוא מרבה לארח אורחים מפורסמים (ולעיתים פרועים), אבל לכוכב רוק אחד, הייתה בקשה מיוחדת, שלמרבה השמחה לא כללה כניסה לחדרי מלון הרוסים ומבולגנים. "לכוכב הזה יש מראה מחויט במיוחד", אמר הקונסייררז' הדיסקרטי "והוא הרבה להתלונן על כך שהחולצה שלו יצאה ממכנסיו במהלך הופעותיו". צוות הקונסיירז'ים ארגן מייד שצוות החדרנים יתפור את אחת מחולצותיו של הכוכב לתחתוניו ובכך למנוע את התופעה. "הוא אמר לנו שזוהי חולצת ההופעות האהובה עליו עכשיו", אמר אחד הקונסיירז'ים, "והיא אף פעם לא מאכזבת אותו".

הליכון פרטי: Coworth Park באסקוט, אנגליה

חדרי הכושר בבתי מלון הם בסדר גמור, אבל אם חשים לא בנוח להזיע מול האורחים האחרים או שמעדיפים להתעמל בעירום? במלון אנגלי זה – אין כזו בעיה. אחד האורחים ביקש שיותקן הליכון ספורט בחדרו. הקונסיירז' נעתר לבקשה, למרות הקושי שבביצועה: היה צורך להביא מלגזה ולהסיר את אחד מחלונות החדר, כדי להכניס את ההליכון. "סוויטות האורחים הופכות לבתיהם למשך שהותם עימנו", אמר דובר המלון, "אם הם רגילים לכך שיש להם מכונת ריצה ליד המשרד בבית, אנחנו ננסה להעתיק את הרגליהם גם לכאן, במידת האפשר".

העיקר שלא יראו אתכם מזיעים! אילוסטרציה. צילום: Flickr/Jennifer C

אביר על סוס לבן: The Fairmont Chateau בוויסטלר, בריטיש קולומביה

הבקשות המוזרות ביותר שקונסיירז'ים מקבלים, קשורות בדרך כלל להפקות של הצעות נישואין מורכבות. במלון זה, לדוגמא, אחד האורחים החליט להיות מסורתי במיוחד וביקש מהקונסיירז' לעזור לו לארגן הצעת נישואין, בה הוא לבוש כאביר עם שריון על סוס לבן, מחוץ ללובי המלון. "מזל שהמלון שלנו ידידותי לבעלי חיים", אמר דובר בית המלון "אני לא חושב שהחליפה הייתה ממש שריון בסוף, אבל זה עשה את העבודה והאישה, בת המזל, השיבה בחיוב".

חתונת כלבים: The Beverly Hills Hotel, לוס אנג'לס

בעיר שבה לכלבים מיוחסים עשוי להיות עוזר אישי משל עצמם, אין פלא כי במלון זה בבוורלי הילס מכירים בשמחה בצרכיהם של האורחים על ארבע. החל מהצ'ק אין למלון, בו כלבי האורחים מקבלים עוגייה, עבור בזה ששמם כתוב על ציפוי העוגיה (!), דרך מיטות הכלבים המיוחדות שמוצעות בחדרים וכדורי הטניס הוורודים של המלון וכלה בתפריט רום סרוויס מיוחד לכלבים. כמובן שיש כלבים שיצטרכו אפילו יותר מזה: אורחת אחת, שגידלה כלב לתצוגות, ביקשה מהקונסיירז' שיארגן חתונה לכלבה באולם האירועים במלון. החתונה האמורה כללה: כומר, קייטרינג, תלבושות וסוויטת ירח הדבש, במחיר כולל של כ-15 אלף דולר. הקונסיירז' דיווח שהכלה, כלבת קולי מיוחסת, אכן לבשה לבן.

הכלה לבשה לבן. אילוסטרציה. צילום: Flickr/rodricg

לתחילת הכתבה

כתבות נוספות מלמטייל ביזנס שיעניינו אותך:
 

סגור
0
×