קניות בנסיעת עסקים למדריד - היכן כדאי לפתוח את הארנק

נוסעים לבירת ספרד? לפניכם מדריך בנושא קניות במדריד, עיר מודרנית ומתקדמת, בה תוכלו למצוא הכל מהכל: מקניונים מפוארים ועד שווקים קטנים בסגנון כפרי. על מה שצריך לדעת לקראת קניות במדריד, בכתבה שלפניכם.

R e e F
תמונה ראשית עבור: קניות בנסיעת עסקים למדריד - היכן כדאי לפתוח את הארנק - תמונת קאבר
© Depositphoto/Bloodua

קניות במדריד, בכתבה זו:

מדריד כבירת אופנה

אינני מבקר אופנה, מעולם לא הייתי ואינני מתיימר להיות כזה, אולם התרשמתי מאוד מהאופן שבו תושבי מדריד מקפידים על לבושם. הנשים וגם הגברים מקפידים מאוד על הלבוש והמראה החיצוני. הנשים, בכל גיל יש לומר, מקפידות מאוד להיות מטופחות. אם זה בהתאמת פרטי הלבוש מבחינת צורה וצבע ובין אם זה בנגיעות הקטנות של האסתטיקה שעושות את ההבדל, צעיף, מטפחת ואפילו זוג עגילים מעודן. אכן עושים את ההבדל. כשרוצים להתרשם מצו האופנה במדריד, פשוט צריך לנסוע במטרו, שם פוגשים באנשי העם מכל שכבות האוכלוסייה, החל מנערות ונערים צעירים, העושים דרכם לבית הספר, המשך בבני מעמד הביניים העושים דרכם למקום העבודה וכלה בבני המעמד הגבוה, אותם ניתן לזהות, בדרך כלל, על פי השמלות וחליפות של מעצבים בעלי שם. מהתרשמותי הבלתי אמצעית, לא הייתי ממהר לומר שתושבי מדריד נצמדים לעיצובים אוונגרדיים של מעצבי העל. לרוב, שולטים העיצובים הצעירים של בתי האופנה הספרדיים המוכרים כמו זארה, מנגו, H&M ועוד. על טיבן של רשתות אלו ורשתות נוספות, כמובן שאעמוד בהמשך בסקירה על קניות במדריד.

לראשונה, הגעתי למדריד באמצע חודש יולי 2011, התוודעתי למדרילינוס ("המדרידאים"), לאופיים ולתרבותם. אין ספק, שהמדרילינוס אימצו אל חיקם את תרבות ההדוניזם (נהנתנות), שהחלה פורחת בשנות השמונים בהשפעת תנועות חברתיות שונות וזאת, בהמשך למהפך שהתחולל עם נפילת משטרו של הרודן פרנקו והכל תוך ריסוק וניפוץ המוסכמות החברתיות, שהיו נהוגות עד אז.

קניונים גדולים, רשתות שיווק והיפרמרקטים מצויים בכל פינה במדריד. יחד עם זאת, כמות החנויות ובתי העסק הפרטיים לא נפגעה ועדיין ניתן למצוא אלפי חנויות הפועלות ב"שיטה המסורתית", דבר, אשר שימר את איכות המוצרים והמרכול המוצע על ידי אותם בעלי עסקים. אסייג ואוסיף שפה ושם צצות להן חנויות זולות, המבוססות על סחורה סינית באיכות ירודה, בעיקר באזור הקוואטרו קאמינוס (Cuatro Camonos), שבו ניתן לראות ריכוזים של מהגרים ממוצאים אתניים שונים (סינים, טורקים, מוסלמים וכו'), אולם הרוב השולט בא לידי ביטוי בחנויות האיכותיות. גם חנויות אופנה ממוצא סיני צצות להן פה ושם, אך יש להדגיש, שלא בכולן איכות הסחורה ירודה.

קניות במדריד, צילום: עמית פלד

Rebajas - סוף עונה במדריד

פירוש המילה הספרדית Rebaja הוא "הפחתה" או "הנחה" וכדאי מאוד שתכירו אותה. פעמיים בשנה מכריזים בספרד רבתי על מכירת סוף עונה, מכירה מטורפת, שנמשכת בכל פעם כחודשיים. בפעם הראשונה זה קורה מיד לאחר ליל הסילבסטר, בראשון לכל חודש ינואר והמבצע נמשך עד ליום האחרון של חודש פברואר. זוהי, למעשה, חגיגת מכירות סוף עונת החורף, למרות שהעונה עצמה רחוקה מסיומה. הדבר חוזר על עצמו בתחילת חודש יולי ונמשך עד היום האחרון של חודש אוגוסט. כאן, זוהי חגיגת מכירות סוף עונת הקיץ. יש לציין, כי התאריכים הרשמיים לפתיחת עונת ה-Rebajas הם ב-7 לינואר בחורף וב-15 ליולי בקיץ. אולם, כפי שכבר נכתב, החנויות ובתי העסק בספרד לא ממתינות ליריית הפתיחה ומקדימים את החגיגה כבר ליום הראשון בחודש ינואר או יולי, בהתאם לעונה. כאמור, המבצעים מסומנים ובגדול, במרבית החנויות ובכל רשתות האופנה אתם תפגשו בשלטים, המבשרים זאת.

שיא המכירות ברשתות השיווק הוא בימים האחרונים של אוגוסט ובימים האחרונים של פברואר. לשם המחשה, אציין כי ברשת H&M המון פריטים נמכרים תמורת יורו אחד. בין היתר, מוציאים בחנות סטנדים שלמים ועליהם חולצות, גופיות, סריגים, חצאיות, חזיות, לבני נשים וגברים, גרבי ילדים, סנדלים ונעלי עקב ביורו בודד בלבד! שאר הפריטים שנמכרו עד לימים אלו בהנחה משמעותית, מקבלים עוד הנחה ובמקרים הקיצוניים ההנחה עשויה להגיע ל-90%. בשאר הרשתות ההנחות באמת מגיעות לכדי 70% ולפעמים יותר.

ככל שמחכים לסוף תקופת הקניות במדריד, המחירים אמנם יורדים לתחתית, אבל אז לוקחים סיכון שלא יישארו מידות לממוצעים שבנינו. מי שלובשת מידה 28 ומטה, יכולה להיות רגועה כי מידות זעירות יש תמיד, בכמויות, בכל הרשתות ועד לרגע האחרון. אפשר ואף רצוי להיכנס לכמה סניפים של אותה הרשת, היות ולא בכל מקום תמצאו את המידה הרצויה לכם ויש מצבים שבהם יש הפרשי מחיר בין סניף אחד למשנהו על אותו פריט.

מחירים ברשתות השונות ביולי/אוגוסט 2011

ZARA - ג'ינס גברים, מחיר רגיל 50 יורו, בסוף עונה - 15 יורו. שמלת ערב, מחיר רגיל 70 יורו, בסוף עונה - 19 יורו.

Pull & Bear - טי שירטס וגופיות גברים/נשים, מחיר רגיל - 19 יורו, בסוף עונה - 2 יורו.

MANGO - מכנסיי בד אלגנט נשים מחיר רגיל - 45 יורו, בסוף עונה - 10 יורו.

BLANCO - ג'ינס נערות, מחיר רגיל - 40 יורו בסוף עונה - 6 יורו. תיק אפנתי, מחיר רגיל - 49 יורו, בסוף עונה - 8 יורו.

H&M - חזיות ולבני נשים, מחיר רגיל - 9-29 יורו, בסוף עונה - 1-3 יורו. שמלת ערב, מחיר רגיל - 40 יורו, בסוף עונה - 9 יורו.

C&A - חליפת גבר (ג'קט, חולצה ומכנסיים), מחיר רגיל - 99 יורו, בסוף עונה - 15 יורו. ג'קט מחויט גברים, מחיר רגיל - 50 יורו, בסוף עונה - 9 יורו.

Springfield - מכנסיי ברמודה גברים, מחיר רגיל - 39 יורו, בסוף עונה - 10 יורו. חולצה מכופתרת אפנתית, מחיר רגיל - 30 יורו, בסוף עונה - 9 יורו.

ADIDAS - נעלי כדורגל ילדים, מחיר רגיל - 49 יורו, בסוף עונה - 15 יורו. חליפות אימונית לילדים ריאל מדריד (עונה קודמת), מחיר רגיל - 70 יורו, בסוף עונה - 29 יורו.

Lefties - סנדלי נשים, מחיר רגיל - 29 יורו, בסוף עונה - 4 יורו. ג'ינס סקיני נשים, בעונה - 29 יורו, בסוף עונה - 4 יורו.

ALDO - נעלי גברים, מחיר רגיל - 100 יורו, בסוף עונה - 50 יורו.

El Corte Inglés - לבני נשים, מחיר רגיל - 9 יורו, בסוף עונה - 1 יורו.

הערה: זהו רק קובץ מדגמי בלבד של אפשרויות הקניות במדריד, יש עוד המון מציאות ופריטים רבים ומגוונים והמחירים, כאמור, זולים מאוד.

שווקים במדריד

מי שאוהב לטייל ולספוג ניחוח מקומי בשווקים, לא בהכרח מתויירים, יוכל לעשות זאת בכמה שווקים מקומיים במדריד.

אל רסטרו - שוק הפשפשים המפורסם של מדריד מתקיים בכל יום ראשון, החל משעות הבוקר ועד לשעה 15:00. השוק נחלק לשניים, החלק המסורתי יותר בסמטאות, בו ניתן למצוא החל מפשפשים, כדוגמת שוק הפשפשים ביפו, בגדים משומשים, חפצי אמנות ועתיקות, חפצי נוי וכמובן החלק של השוק התוסס בסגנון שווקי רמלה-לוד, בו ניתן למצוא, ביגוד, הנעלה, חליפות ספורט, כלי בית, תיקים, מזכרות ועוד ועוד. הגעה: מטרו מספר 5 עד תחנת לה לטינה, ממוקם ממש ביציאה מהתחנה.

שוק סאן מיגל - זהו שוק אוכל קטן ומקורה, ניתן למצוא בו טאפסים, שתיה ומזון ספרדי אותנטי, לצד דוכני פירות, דגים ופירות ים וכמובן קינוחים מתוקים. המחירים לא זולים, אולם מדובר על חוויה נחמדה כאשר קונים את האוכל ומתיישבים באחד מעשרות השולחנות ופינות הישיבה בשוק. השוק פתוח כל יום. הגעה: מטרו מספר 2 או מספר 5 עד לאופרה ומשם 5 דקות הליכה לכיוון פלאסה מאיור (Plaza Mayor).

שוק ברצ'לו - שוק מקומי לפירות/ירקות, בשר/דגים/פירות ים, מוצרי מזון, פרחים/צמחים ובגדים והנעלה. מדובר על שוק אותנטי ולא על שוק תיירותי, המתחם מקורה ומחולק לאזורים, ממש כמו במבוך. השוק פתוח בכל יום (אולם רצוי לברר את השעות). הגעה: מטרו מספר 1 או מספר 10 עד תחנת טריבונל, ביציאה אחרי הכנסייה, 50 מטרים הליכה.

שוק לה פאז - שוק מקומי ברובע סלמנקה, ניתן למצוא בו מזון, פירות וירקות, מוצרים לבית ובגדים. הגעה: מטרו מספר 4 עד לתחנות ולאסקז או סרנו, משם 2 רחובות הליכה.

שוק אלרסטרו במדריד, צילום: עמית פלד

מרכזי קניות במדריד

יש המון רחובות, מרכזי קניות ובתי האופנה בהם ניתן לבקר ולעשות קניות במדריד. באלה שביקרתי ומצאתי את מבוקשי אני ממליץ, אפילו בבחינת Must, אם כבר יצאתם למסע הקניות. אני בחרתי להגיע אליהם במטרו. אציין כאן את הקווים המגיעים אליהם, כאשר צבע הספרה הוא צבע קו המטרו במפת המטרו המצורפת וגם הצבע שתפגשו בשטח. לנוחותכם, צירפתי לכל רחוב מרכזי או מרכז קניות גדול, קישור למפה ב- Google maps הכולל מיקום ספציפי, מסלול הליכה במידה וקיים, וגם ציון מרחקים.

חשוב לציין, שמרכזי הקניות במדריד ומרכזי האאוטלט הגדולים הזולים ביותר, הם אלו המרוחקים מהמרכז וממוקמים בדרך כלל בפריפרייה, בהם תמצאו את המבצעים המצוינים, המחירים המגוחכים וגם מה שלא נמכר במסגרת המבצע, יוצע במחירים מאוד אטרקטיביים, לרבות רשתות האופנה המוכרות או היוקרתיות.

Factory - מרכז קניות במדריד ובו מאות חנויות מותגים (אדידס, מנגו, זארה, פול אנד בר, בלנקו, טומי, דוקרס, קונוורס, א'וניל, בוס, ראלף לורן H&M, C&A, קורט אינגלז), כשהדגש הוא על חנויות אאוטלט ועודפים והמחירים הזולים הם בהתאם.

 • כתובת: 28702 San Sebastián de los Reyes,
 • מיקום במפה
 • הגעה: מגיעים עם מטרו מספר 10 עד לתחנה האחרונה "הוספיטל אינפנטה סופיה", יוצאים מהמטרו וצועדים צפונה כ-500 מטרים. ניתן לראות את השילוט כבר ביציאה מהמטרו, בכיוון צפון רואים את השלט האדום עם הכיתוב Factory.

Decathlon - בקומה התחתונה של מתחם פקטורי ממוקם קניון הספורט "דקטלון", באולם רחב ידיים, שיש בו כל מה שחלמתם אי פעם והוא קשור בצורה כזו או אחרת לספורט, החל ממוצרים זולים (לוגו עצמי) ויש כמובן את כל המותגים הנחשבים בעולם הספורט. יש לשים לב למבצעים וסיילים נקודתיים.

קצת השראה לטיולים שלך

 • כתובת: 28702 San Sebastián de los Reyes
 • מיקום במפה
 • הגעה: בדומה לפקטורי, עם מטרו מספר 10.

La vaguada - קניון גדול ומרשים, לא כל החנויות זולות, אולם יש עשרות רבות של חנויות וניתן למצוא כאן כל פריט אופנה או מוצר שחשקתם בו. בקומה התחתונה יש היפרמרקט של המותג "אל קמפו", שהוא זול מאוד ואטרקטיבי, יש בו אלפי מוצרים, החל ממוצרי מזון, כלי בית, ציוד משרדי, ציוד ספורט, אופנה וכו'. בנוסף, יש שוק ירקות/פירות בשר/עופות/דגים ופירות ים בקומה מינוס אחת.

 • כתובת: Puerto de Maspalomas, 12, 28029.
 • מיקום במפה
 • מגיעים במטרו מספר 9 עד לתחנה בריו דל פיאר, מרחק 50 מטרים הליכה.

Plaza norte 2 - קניון גדול מאוד ובו מותגים רבים, יש מחירים טובים ומבצעים לא רק בעונת הסיילים.

 • כתובת: 28703 San Sebastian de Los Reyes.
 • מיקום במפה
 • הגעה: מטרו מספר 10 עד לתחנה רייס קטוליקו.

El Campo - רשת ענק של היפרמרקטים זולים מאוד ואטרקטיביים. יש בו אלפי מוצרים החל ממזון, כלי בית, ציוד משרדי, ציוד ספורט, אופנה, פירות, ירקות, דגים טריים ופירות ים, מתנות, בישום ופרפומיה וכו'. יש במדריד מספר סניפים.

 • כתובת: Av de Pío XII, 29
 • מיקום במפה
 • הגעה: לסניף הגדול ביותר מגיעים במטרו מספר 9 עד לתחנה Pio XII.

El Corte Inglés - רשת קניונים עם עשרות סניפים במדריד. קניונים שיש בהם הכל, קומות רבות עמוסות בכל טוב, הבולטים שבהם ביקרתי: בסניף הדגל הסמוך לתחנת המטרו המרכזית - Nuevos Ministerios‏. סניף גדול נוסף יש ב- Goya אשר יש סביבו כמה סניפי משנה המתמחים בספרים, אופנה ועוד. סניף נוסף בסמוך לשוק טטואן וקרוב לקוואטרו קאמינוס - Calle de Tetuán. סניף נוסף על השדרה הראשית Paseo de la Castellana. כמובן שרק במדריד יש עוד כמה עשרות סניפים ועוד סניפים בספרד במדינות שכנות. הגעה לכל סניף בהתאם למפת המטרו המצורפת.

 • כתובת: Raimundo Fernández Villaverde.
 • מיקום במפה
 • הגעה: הסניף הראשי נמצא בתחנת Nuevos Ministerios‏ ומגיעים לשם עם מטרו מספר 8, 6 ו-10 .

Centro Comercial Príncipe Pío - קניון בן שלוש קומות, ממוקם בחלקה המערבי של מדריד, קרוב מאוד לפארקים קאסה דל קאמפו וקאמפו דל מורו. הקניון גדול, אבל לא יותר מדי גדול. יש בו חנויות רבות של מותגי אופנה רבים, מסעדות וגם אולמות קולנוע, תאטרון ומועדוני בילוי.

 • כתובת: Calle de Mozart, 628008
 • מיקום במפה
 • הגעה: מטרו 10 ו-6 עד לתחנת Príncipe Pío.

ABC Serrano - בלב ליבו של רובע סלמנקה היוקרתי נמצא מרכז הקניות המפואר, שנבנה בתוך שלושה בניינים משנת 1893. במקום כ-80 חנויות יוקרה והוא פונה לקהל האקסלוסיבי, האלגנטי והעשיר במיוחד, שמבקש לעשות קניות במדריד.

 • כתובת: Serrano, 6128006
 • מיקום במפה
 • הגעה: מטרו מספר 5 עד תחנת רובן דריו.

Xanadu Shopping Mall - מרכז קניות ענק עם מאות חנויות מכל הסוגים, כאשר האטרקציה המרכזית היא מדרון סקי בו אפשר לבלות בנוסף לחוויית בקניות, יש מסלולי גלישה SnowZone למתחילים, למתקדמים וגם לסנובורד. ממוקם, כ-20 ק"מ ממדריד, ב-Arroyomolinos.

 • כתובת: .Autovía A-5, salidas 22 y 25. Arroyomolinos, 28939
 • מיקום במפה
 • הגעה: באמצעות הסעה מיוחדת של הקניון (לוגו של הקניון מודפס על האוטובוס) או באוטובוסים 528 ו-534, היוצאים מתחנת המטרו Principe Pio אליה ניתן להגיע במטרו 10 ו-6.

רחובות של קניות במדריד

 • Calle Gran via
 • Calle del Príncipe de Vergara
 • Calle del Conde de Peñalver
 • Calle de Goya
 • Chueca
 • Calle de Serrano
 • Paseo de Recoletos
 • Paseo de la Castellana
 • Paseo de la prado
 • Cuatro Caminos‏
 • Tribunal‏
 • Calle del Arenal

החזר מס על קניות במדריד

אז עשיתם הרבה קניות במדריד, צברתם חשבוניות רבות וזה הזמן לגלות לכם, שגם מגיע לכם החזר כספי. החזר מע"מ (VAT) בספרד אפשרי לישראלים, כאשר מתקיימים כמה תנאים. ראשית, יש לציין כי גובה המע"מ בספרד הוא 16% ואולם באופן רגיל מתקבל החזר של עד 13.79 אחוז וזאת בכפוף לסוג הטובין, כאשר סכום הרכישה המינימלי עומד על 92 יורו, אותם יש לצבור באותה החנות או הרשת. אפשר, כאמור, לצבור קניות באותה הרשת, גם אם הן נעשו בחנויות במיקומים שונים ובסיום הקניות יש לגשת לאחת החנויות ושם בקופה הראשית לבצע הליך של החזר המס.

הערה חשובה - ריכוז הקניות צריך להיות של חודש קלנדרי שלם ועד ל-10 הימים הראשונים של החודש שלאחריו. בחלוף העשירי בחודש, לא ניתן יהיה לבקש זיכוי מס לחודש הקודם שחלף. קרי: קניות שביצעתם במהלך חודש ינואר, ניתן יהיה לבקש עבורם זיכוי רק עד לעשירי בפברואר וכו'.

לאחר ביצוע הרכישה, יש לגשת לקופה הראשית ולבקש החזר מס VAT tax refund. שם יוציאו לכם חשבונית נוספת של החזר המס (טופס החזר מס). על חשבונית הקניה המקורית צריך להטביע חותמת TAX FREE. מקבלים, בדרך כלל, מעטפה של Global Blue או של BBVA, כאשר חשוב מאוד לשמור את חשבונית הקניה בצמוד לחשבונית החזר המס. לא מקבלים החזר בשדה התעופה בהצגת חשבונית רכישה בלבד או בהצגת טופס החזר מס בלבד, יש להציג את שתיהן יחד.

בטרם ניגשים לקבל את החזר המס, יש לגשת לדלפק המכס להחתים את החשבוניות. לעתים נציג המכס ידרוש מכם להציג הטובין שרכשתם, לכן חשוב לגשת למכס לפני ששולחים את המזוודות בצ'ק אין. לאחר שקיבלתם אישור וחותמת מכס, יש לגשת לדלפק החזר המס הרלוונטית (Global Blue או BBVA), שם ניתן לקבל את החזר המס במזומן, ביורו או בדולר. בהחזר לכרטיס האשראי או בצ'ק. כאשר הם מנכים עמלה. דרך נוספת, היא לשלוח את המעטפה בדואר ולקבל דואר חוזר עם צ'ק. אני ממליץ לכם להתעכב עוד כמה דקות בדלפק ולקבל החזר במזומן.

הערה: אפשר גם לקבל החזר מס מלא על קניות במדריד, אולם הדבר מותנה ברישום מראש וביצוע קניות חודשי בסך של 240 יורו באותה החנות/רשת.

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול במדריד? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

הדפסה|
קרא מאוחר יותר
| שמור לעצמי| שלח |סרוק לנייד

מזמינים מלון במחיר הטוב ביותר ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • משווים מחירים במנועי המלונות המובילים
 • מוצאים את העסקה הטובה ביותר
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
לכל הדילים למלונות
 • משווים מחירים במנועי המלונות המובילים
 • מוצאים את העסקה הטובה ביותר
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

מזמינים טיסה במחיר הטוב ביותר ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • 10 תשלומים ללא ריבית
 • מתחייבים למחיר הזול ביותר *
 • מקבלים 5 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
 • 10 תשלומים ללא ריבית
 • מתחייבים למחיר הזול ביותר *
 • מקבלים 5 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
בשיתוף סמארטאייר

מזמינים כרטיסים מראש ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • האטרקציות והסיורים הטובים ביותר
 • אתר ושירות בעברית
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
אילוסטרציה
 • האטרקציות והסיורים הטובים ביותר
 • אתר ושירות בעברית
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
לכל האטרקציות והסיורים
בשיתוף טיקטבר

עושים ביטוח נסיעות לחו"ל ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • אין השתתפות עצמית
 • ביטוח ביטול נסיעה
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר + בונוס על כל רכישה (?)
אילוסטרציה
 • אין השתתפות עצמית
 • ביטוח ביטול נסיעה
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר + בונוס על כל רכישה (?)
להזמנת ביטוח
בשיתוף הראל

משכירים רכב בחו"ל ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • חווית השכרת רכב פשוטה ונעימה
 • אתר ושירות בעברית
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
אילוסטרציה
 • חווית השכרת רכב פשוטה ונעימה
 • אתר ושירות בעברית
 • מקבלים 10 מטבעות למטייל על כל דולר או יורו (?)
להזמנת רכב
בשיתוף אופרן

מזמינים מט"ח ואוספים בטרמינל ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • ללא עמלות המרה נוספות
 • אפשרות לשלם בתשלומים
 • מקבלים 500 מטבעות למטייל על כל הזמנה (?)
 • ללא עמלות המרה נוספות
 • אפשרות לשלם בתשלומים
 • מקבלים 500 מטבעות למטייל על כל הזמנה (?)
בשיתוף סמארטאייר

קונים ביגוד וציוד ומרוויחים מטבעות ומתנות

 • שפע של ציוד טיולים ממיטב היצרנים
 • 24 סניפים בכל רחבי הארץ
 • 5 מטבעות למטייל על כל שקל (?)
אילוסטרציה
 • שפע של ציוד טיולים ממיטב היצרנים
 • 24 סניפים בכל רחבי הארץ
 • 5 מטבעות למטייל על כל שקל (?)
לרשימת הסניפים

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על מדריד

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי מדריד? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

13 ימים בספרד

Gal3236892
3
תמונת המשתמש

נסיעה ברכבת AVE בספרד

ariel18198
2
תמונת המשתמש

10 -12 ימים בספרד מדריד ולנסיה

sergio4567
2
תמונת המשתמש

פארק מים במדריד

amirdo
0
תמונת המשתמש

ירח דבש לספרד

yotam a 0
5
סגור
×