סטייל בשחקים: האביזרים שיגרמו לך להרגיש במחלקה ראשונה

הדרך הטובה ביותר להעביר בה את שעות הטיסה היא, כמובן, בשינה. כידוע, הבעיה היא שתנאי השינה במטוס הם מעט פחות מאופטימאליים. הראש נשמט בכל פעם שהכרית זזה, הכיסא לא נוח, הסביבה רועשת ואיכשהו הדיילים תמיד מדליקים את האור, דקות ספורות אחרי שהצלחתם להירדם. אספנו עבורכם מספר פריטים פשוטים, שיסייעו לכם לישון ולשבת בנוחות, כאילו הייתם נוסעים במחלקה ראשונה, למרות שעדיין לא הומצא הפטנט שירחיב את המרווח לרגליים...

מאת: אביטל ישראל, מערכת למטייל ביזנס

בכתבה זו: 

להניח את הראש ולישון בשקט

מי לא מכיר את המצב הזה, שבו ככל שמנסים, לא מצליחים לסדר את הכרית שמקבלים במטוס בצורה טובה? הרי צריך להתאמץ מאוד, כדי למקם אותה בנוחות מאחורי הראש וגם כך שלא תפריע לנוסע שלידכם. אמנם קיימות בשוק כריות מעוגלות, בצורת U, שנועדו לפתור את הבעיה הזו כבר עשרות שנים, אך גם הן מסורבלות, לא כל כך נוחות ופעמים רבות גם לא מספקות תמיכה לצוואר.

חברת Cabeau מציעה את הפיתרון המושלם לבעיה החשובה ביותר של שינה במטוס – כרית נוחה! כרית Evolution Pillow עוצבה בצורה כזו, שהיא מספקת מענה לכל הטענות נגד שאר הכריות: היא צרה מאחור, כך שלא תפריע לכם להישען אחורנית; היא גבוהה בצדדים, כך שתזכו לתמיכה טובה לראש ולצוואר והיא נותנת אפשרות קשירה מקדימה, כדי למנוע את השמטות הראש. בנוסף, הכרית עשויה מ"ספוג זוכר" - כלומר, היא מתאימה את צורתה למבנה הראש והצוור הייחודי שלכם, למעןו נוחות מקסימלית.

בצד הכרית תמצאו כיס קטן, בו תוכלו להניח את הטלפון או נגן המוזיקה ובכך להאזין למוזיקה, מבלי לדאוג שמא הנגן ייפול במהלך השינה. אם אתם מעדיפים לישון ללא מוזיקה וזקוקים לשקט (גם אם יחסי) כדי להירדם, תוכלו להשתמש באטמי האוזניים שמגיעים עם הכרית. אטמים אלה עשויים גם הם מ"ספוג זוכר", בכדי שיוכלו להתאים את עצמם לאוזן שלכם בצורה הטובה ביותר. האטמים יוכלו לחסום את רעשי המנוע המונוטוניים וגם את פטפוטי הנוסעים האחרים ולתת לכם לישון בשקט.

לשינה המושלמת ביותר במטוס - Evolution Pillow. צילום: Cabeau
 
יתרון גדול נוסף של הכרית הזו, לעומת האחרות, הוא בכך שהיא מתקפלת למחצית מגודלה אל תוך תיק נשיאה נוח, שגם יכול להתחבר לחלקו החיצוני של התיק שלכם ובכך לא תופס בו מקום. אם אתם מעדיפים כרית שמתקפלת למימדים קטנים יותר, תוכלו לנסות את הכרית המתנפחת של אותה החברה, ה-Air Evolution, שאמנם לא "תזכור" את צורתכם, אך היא קלה יותר, מתנפחת בקלות ומתקפלת לגודל של פחית משקה.

כרית ספוג זוכר - Evolution Pillow: אורך: 24.1 ס"מ, רוחב: 25.4 ס"מ, גובה: 12.7 ס"מ. משקל: 329 גרם.
מכווץ: גובה: 14 ס"מ, היקף: 11.4 ס"מ.  
מחיר: 209.90 ש"ח.
כרית מתנפחת - Air Evolution: אורך: 26.25 ס"מ, רוחב: 30 ס"מ, גובה: 13.3 ס"מ. משקל: 130 גרם.
מכווץ: גובה: 14 ס"מ, היקף: 6.35 ס"מ.  
מחיר: 139.9 ש"ח.

להחשיך את תא הנוסעים – להשלמת החוויה

עכשיו שאתם יכולים להניח את הראש בבטחה, לאטום את אוזניכם ולהצטנף בתוך השמיכה החמימה, כל שחסר בכדי להשלים את חוויית השינה הטובה ביותר שתוכלו לקבל במטוס, הוא החושך. לעיתים קרובות, אור הניאון הבוהק שבתוך תא הנוסעים נדלק בדיוק ברגע הכי פחות נוח ובטיסות קצרות יחסית, יתכן והוא לא יכבה כלל.

החושך המבורך. צילום: Eagle Creek

בחלק מהטיסות תקבלו כיסוי עיניים מבד סינטטי מזיע, שגדול מדי או לוחץ מדי, אך גם הוא נעלם לאחרונה מהנוף של רוב הטיסות, לאור הקיצוצים שמתרחשים חדשות לבקרים בחברות התעופה השונות. ליתר ביטחון, מומלץ להגיע מוכנים מראש, עם כיסוי עיניים יעיל ונוח משל עצמכם. לחברת Eagle Creek יש כיסויי עיניים איכותיים במיוחד, הכוללים רצועת כוונון לגודל הראש. כיסוים אלה עשויים בד מיקרו פליז נעים, שידאג להחשכה מוחלטת של שדה הראיה, לשינה איכותית במיוחד.

כיסויי עיניים: 59 ש"ח, קומפורט פלוס: 65 ש"ח

לישיבה בנוחות יתרה

אמנם תמיכה לצוואר היא הכרחית כאשר רוצים לישון במטוס, אך מה לגבי ישיבה באותה התנוחה במשך זמן ממושך? כל מי שבילה אי פעם במטוס, גם לשעות ספורות בלבד, יודע שהכיסאות בו לא נוחים במיוחד. אחרי מספר שעות, הדבר מתברר עוד יותר, כאשר מתחילים מיני מיחושים במקומות שונים בגוף. הברכיים כואבות מהמחסור במקום והגב התחתון דואב מהישיבה הממושכת. אמנם לא נמצא בינתיים פטנט שירחיב את המקום לרגליים במחלקת הנוסעים, אך אפשר לגרום לכיסא להיות מעט נוח יותר.

חברת Eagle Creek יצרה כרית לתמיכה בגב התחתון, המיועדת במיוחד עבור מטרה זו. ה-Back Buddy היא כרית נוחה במיוחד, ששכבתה העליונה עשויה מבד פליס רך ונעים. הכרית מתנפחת בקלות, באמצעות שלוש נשיפות בלבד וניתנת להתאמה למידת הקושי המועדפת עליכם. כרית זו מושלמת לנסיעות, כיוון שהיא מתרוקנת בשניות ונוחה במיוחד לאריזה ולאחסון. הכרית מתקפלת אל תוך עצמה, בצורה כזו שהיא מתכווצת לשבריר מגודלה המקורי.
פריט חובה לישיבה הממושכת במטוס - Back Buddy. צילום: Eagle Creek

כרית לגב התחתון Back Buddy: אורך: 43 ס"מ, רוחב: 23 ס"מ, גובה: 14 ס"מ.
מכווץ: אורך: 22 ס"מ, רוחב: 11, גובה: 2 ס"מ.
מחיר: 139 ש"ח.

לבריאות הרגליים

אם בבריאות עסקינן, אז בנוסף לבעיות הגב התחתון, הנובעות מישיבה באותו המקום לאורך זמן, יש בעיה נוספת, שעלולה להיות חמורה בהרבה, הקשורה בשהות ממושכת בשחקים. כמה פעמים קרה שהטיסה נחתה, אנשים החלו לקום ולהתארגן ואתם עדין נאבקים בנעלים, שפתאום קטנו במספר מידות? כמובן שהנעליים הן לא אלה שהתכווצו, אלה הן הרגליים שהתנפחו.

ישיבה ממושכת במטוס, יחד עם לחץ האוויר בו, גורמים לכך שהקרסוליים מתנפחים והרגליים הופכות לעייפות יותר. במקרים קשים במיוחד, עלולים להיווצר בהן קרישי דם בוורידים העמוקים של הרגל (Deep Vein Thrombosis) , שבמצבם החמור, עלולים לגרום לסחיף מסכן חיים.

אמנם יש שלל תרגילים, שנועדו להזרים דם אל הרגליים ובכך להימנע מכל הסכנות הללו, אך כדאי לשלבם (אם במקרה זוכרים לבצע אותם), עם שימוש בגרבי טיסה מיוחדים, שנוצרו במיוחד עבור מטרה זו. גרביים אלה תומכים במערכת מחזור הדם, כיוון שהם מפעילים לחץ הדרגתי על הרגל ובכך מסייעים להפחית משמעותית את הסיכון.

לחברת Design Go יש גרבי Flight Support, שמפעילים לחץ מסוג זה על הרגל. גרבי הברך השחורים של החברה, עשויים ניילון ולייקרה והם מאושרים לשימוש מרשויות הבריאות הבינלאומיות. באמצעותם תוכלו ליהנות מהנוחות של הישיבה בתוך המטוס בגרביים נעימים וללא נעליים, לדעת שתצליחו לחזור אליהן עם הנחיתה וחשוב מכך – לדאוג פחות לגבי בצקות ותסחיפים.

גרבי הטיסה Flight Support
עולים 125 ש"ח.

את כל האביזרים ניתן להשיג ברשת חנויות למטייל. לרשימת הסניפים >>

לתחילת הכתבה

כתבות נוספות מלמטייל ביזנס שיעניינו אותך:

סגור
0
×