ניידים ונוחים - עצות לבחירת תיק למחשב נייד

בחרתם לעצמכם את המחשב הנייד המושלם? אתם כמעט מוכנים. עכשיו חסר לכם רק תיק מושלם ואתם מסודרים. בכתבה הבאה נציג מספר סגנונות של תיקים למחשב הנייד, כמובן בהתאמה לדבר החשוב ביותר שהוא שמירה והגנה על המחשב מפני לכלוך, נזקים, פגיעות וסגנון אישי.

מאת: שלי חודורוב, מנהלת שיווק רשת למטייל, וירון הורינג, מנהל מרכז למטייל בחיפה

אמור לי מהו התיק שלך ואומר לך מי אתה

הגורם החשוב ביותר בבחירת תיק למחשב נייד, שיענה על הצרכים שלכם, הוא להתמקד במטרות שלכם בבחירת התיק: לאן הוא יילך איתכם ומהו הסגנון המתאים לכם. תיק גב או תיק לנשיאה על כתף ואולי בכלל טרולי? לכל אחד מהם יתרונות משלו.

לפני שתגשו לרכוש את התיק שלכם, הנה שאלות בסיסיות, שאם תענו לעצמכם עליהן, תוכלו לבחור בקלות את התיק הרצוי:

 • האם אתם מחפשים תיק שיכול להכיל דברים נוספים, כגון: קלסר, מחברות, בקבוק שתייה?
 • האם תיק מעטפת אורבני, מעוצב לנשיאה ביד, יספק אתכם?
 • האם המחשב אמור ללוות אתכם בעת הליכה ממושכת? אולי גם בנסיעה בתחבורה ציבורית?


מומלץ לא לשכוח דבר אחד חשוב, בבואכם לחנות לבחור לעצמכם את התיק: הביאו אתכם את המחשב הנייד שלכם! זה אולי נראה כמובן מאליו, אך מסתבר שמרבית האנשים אינם עושים זאת. מגוון התיקים המוצע כיום הוא רחב ביותר, שכן התיקים מיוצרים עבור מספר גדלים שונים של מחשבים ניידים ולכן אנו ממליצים לנסות בחנות מספר תיקים, עם המחשב האישי שלכם. באותה העת, מומלץ לוודא שיש בתיק מקום לאחסון המטען ואביזריו הנוספים של המחשב וכן שהם אינם יוצרים גבשושית, שאינה נוחה בנשיאה.

ריפוד, ריפוד, ריפוד! בעת בחירת התיק, כדאי לשים לב, שהתא ראשי של תיק מכיל תא פנימי, מרופד היטב, העוטף את המחשב ושומר עליו מנזקים ושריטות. חשוב להקפיד, שתחתית התא המרופד "מרחפת", כלומר, תחתיתה מסתיימת מספר סנטימטרים מעל תחתית התיק, למניעת פגיעה במחשב בעת הורדת התרמיל.

סוגי התיקים השונים

 • תרמילי גב למחשב נייד: תרמילים הם אידיאליים לנשיאת מחשב נייד. רוב התרמילים למחשבים ניידים יעילים להליכה, אם זה בקמפוס, בטיול אורבני או בדרך לפגישה. לתרמילי גב יתרון גדול מאוד, הואיל והם מחלקים את המשקל באופן שווה. תיקי הגב האיכותיים עשויים בדי קורדורה עמידים, בעלי כושר דחיית מים, רצועות הכתף יהיו מרופדות ומערכת הגב נושמת ומרחיקת לחות. תרמילי הגב נוחים מאוד ולרוב ניתן למצוא בהם תאים, שיכולים להכיל ציוד נוסף וכן "אורגנייזר", המתאים לדיסקים, כלי כתיבה ותא מרופד למשקפיים.

תיק גב. צילום: קל גב

 • תיק צד: נתלה על הכתף. מדובר בתיקים פונקציונליים וחסרונם העיקרי יהיה בנשיאה לאורך זמן, בעיקר במחשבים גדולים וכבדים יחסית.
 • תיק מעטפת: מדובר בתיקים המותאמים למידות המחשב ועשויים בד מסוג ניאופרן. מטרתו של תיק המעטפת היא לשמור על המחשב מפגיעות חיצוניות. תיק מסוג זה הוא אידיאלי עבור אלו המעדיפים להכניס אותו לכל תיק אחסון הגדול ממנו ויתרונו הוא שהוא אינו תופס הרבה יותר נפח מהמחשב עצמו. משום כך, תיק המעטפת לרוב לא יכיל מקום לאביזרים רבים.
 • טרולי: מזוודת העסקים, שבתוכה יש מקום למחשב נייד, היא הגירסא הנוחה ביותר לכל מי שנושא עמו מחשב נייד וציוד משרדי. הטרולי משמש כמשרד נייד והוא נוח כמזוודה קטנה, בעלת ידית ארוכה וגלגלים איכותיים, המאפשרים נשיאה נוחה ללא הרמת המזוודה. לטרולי יש גם ידית שניתן להרימה כאשר מטפסים במדרגות או ברחובות משובשים או רטובים מאוד. הטרולי היא מזוודה מסודרת ונוחה לארגון והיא הפתרון האולטימטיבי להתמודדות עם משקל יחסית גבוה של ציוד משרדי, שעליכם לקחת ממקום למקום.

טרולי. צילום: קל גב

איך לשמור על התיק והמחשב

אחרי שרכשתם לעצמכם את התיק הנוח והמתאים לכם ביותר, מומלץ לשמור על כמה כללי בטיחות, אשר יאריכו את חיי התיק וגם המחשב שלכם:

 • תיקי המעטפת קורצים יותר לגנבים, משום שהם מעידים בפשטות יתרה על תכולתם היקרה... לתיק הגב יש יתרון בהיבט זה, שכן הוא נראה כמו תיק יום רגיל, לאו דווקא כמכיל מחשב נישא.
 • בדומה לכללי זהירות בעבודה, שמירה פיזית על רכושכם, קודמת לכל יתר אמצעי האבטחה. הפקרת המחשב הנייד, אפילו לכמה שניות, יכולה להיות מסוכנת.
 • מומלץ לסגור את רוכסן תיק המחשב, כך תמנע נפילת המחשב מתוכו בטעות וגם תקשה על גנב פוטנציאלי "לסחוב" אותו בקלות.
 • אם אתם לוקחים את המחשב לחו"ל, בזמן הבידוק הביטחוני בשדה התעופה, חשוב מאוד לאחוז בתיק שלכם עד שהאדם שלפניכם עובר ומסיים את הבידוק שלו - קיימים תיקים דומים ולעתים בתוך מהומת התור כולם זהים...
 • עוד בשדה התעופה - לעולם אל תניחו את התיק, עם המחשב הנייד, על הרצפה. לנוסעים רבים יש נטייה לעשות זאת בזמן הצ'ק אין. הניחו את התיק על חלקה העליון של עגלת המזוודות. רק אם אין ברירה, הניחו את התיק על הרצפה בין הרגליים.
 • הדבר הבא אולי יישמע מוזר, אבל יש גם אנשים טובים בעולמנו! לכן, מומלץ להשאיר את שם ומספר טלפון על המחשב ועל התיק. כך, במקרה של אבדה, ייגדלו סיכוייכם שהתיק והמחשב יוחזרו.

ברשת חנויות למטייל תמצאו מגוון רחב של תיקים למחשבים ניידים, במחירים משתלמים.

לרשימת הסניפים >>

היכנסו ובחרו לכם תיק! >>


סגור
0
×