לאכול לבד - להפוך את הלימון ללימונדה

בנסיעת עסקים לחו"ל, לעיתים אין ברירה ונאלצים לסעוד לבד. תשכחו משירות חדרים! סעודה לבד במסעדה היא דווקא חוויה כייפית וקלילה יותר ממה שאתם חושבים. קבלו טיפים והמלצות, שיהפכו את החוויה הגסטרונומית שלכם למהנה הרבה יותר. בתיאבון!

מאת: אתר journeywoman.com

לאכול עם עיתון

מומלץ להביא אתכם דבר מה לקרוא. במידה ושכחתם, ברוב המקומות מציעים עיתונים ומגזינים לסועדים, בעיקר בארוחות הבוקר. בניגוד לאמונה הרווחת, מסעדות דווקא מקדמות פעילות מעין זו, במיוחד כאשר היא תורמות לנוחות של הסועד הבודד. הם מאמינים, שככל שיהיה לכם נוח לאכול לבד, כך במהירות רבה יותר תיכנסו לאווירה רגועה, שתאפשר לכם להתענג מהחוויה והאווירה במקום. אנשים שאוכלים לבדם במסעדה, ללא כל הפרעה, מסוגלים להעריך טוב יותר את המנות שהמקום מציע להם ובעלי המסעדות כמובן, יודעים זאת.

לבד עם העיתון. צילום: חמי כרם
 

לקוח קבוע

מתכננים להיות באותה עיר לתקופה ארוכה? מומלץ לסעוד במקום בו המלצרים או בעלי המסעדה יודעים את שמכם. אמצו מסעדה בה אתם מרגישים בנוח והיא מועדפת עליכם. לאחר שבחרתם במסעדה, סמנו את המקום האהוב עליכם - אולי שולחן קטן ומוסתר, ליד חלון הצופה לים או שרפרף בדוכן מזון הומה אדם. כדאי להגיד במסעדה כי אתם בנסיעת עסקים ושבחרתם במסעדה שלהם כמקום הקבוע עבורכם. כלקוחות קבועים, ודאי תקבלו אירוח אישי יותר או תזכו לטעימות מקדימות של יינות ומנות חדשות.

סמול טוק עם הטבח

בחרו את המסעדה שלכם ואת מקום מושבכם בקפידה. מעוניינים בטיפים על בישול מהשפים של הסלבריטאים הגדולים? בידקו את המערך ההולך וגדל של מסעדות, המציעות מושבים על דלפק המגיע עד למטבח. תוכלו לדעת כיצד המסעדה פועלת ואולי גם תמצאו את עצמכם מנהלים סמול טוק עם המלכים והמלכות הקולינריים של העיר.

שף ידידותי. צילום: ערן להב

אתר את הסלב

כדאי לקרוא את מדור האוכל ולבדוק את מדורי הרכילות בעיתונים המקומיים. מסעדות נחשבות וטרנדיות הן מגנט לסלבריטאים ומושלמות עבור אנשים האוכלים לבדם ומעוניינים לצפות בשאר יושבי המקום, כדי להעביר את הזמן. כאשר תבחרו מסעדה, שימו לב לשולחנות עם תצפית לעבר הכניסה ובעת ההזמנה, בקשו את השולחן המועדף עליכם.

להתחבר לסועדים המקומיים

מומלץ לשאול את השוער במלון שלכם על מסעדות באזור, בהן משלבים סועדים בודדים בשולחן משותף. הקונספט של שולחן משותף יכול להיות למטרת ידידות, נטוורקינג וכדומה. קיימים טווחי ישיבה שונים, החל מארוחה אינטימית בת שלושה או ארבעה סועדים ועד לרחבה יותר, בת 30 מקומות ישיבה או יותר. לאכול בשולחן משותף עם התושבים היא דרך מדהימה לחלוק ארוחה ומציעה לאנשים המגיעים לבדם, הזדמנות להיפגש עם המקומיים. בונוס אמיתי!

הפליגו במחשבות

למרות שכעת אתם אוכלים לבדכם, פנטזו על האדם עמו הייתם רוצים לסעוד. העולם הוא במה והאנשים סביבכם מופיעים רק בשבילכם. קטעי שיחתם כבר יעוררו את דמיונכם. הזוג שמשמאלכם - נשוי או לא? הציצו לעבר האישה שיושבת בסמוך אליכם. מדוע נתנו לה את השולחן הטוב ביותר בחדר?

הרהורי קפה. צילום: חמי כרם

כתבו הערות ורשמים

האפשרות לאכול לבד היא גם הזדמנות נפלאה לכתיבת הערות ורשמים על פגישת העסקים האחרונה שלכם או לאיסוף חומרים לפגישתכם הבאה. אם צוות המסעדה חושד שאתם, למעשה, מבקרי מסעדות, בשל היותכם כותבים רשמים ומתייחסים אליכם בהתאם, מה טוב!

לפנק, לפנק, לפנק

אכלו מה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים. האפשרות לאכול לבד מספקת הזדמנות נהדרת לחגיגה עצמית. מומלץ במיוחד עבור אלה שידועים כנדיבים לאחרים, אך לא לעצמם. הערב, אין אף אחד שיגיד לכם לא להזמין משהו כי הוא משמין. אם בא לכם לאכול רק קינוחים ואת העוגה עם הכי הרבה קצפת שיש במסעדה, אין צורך להרגיש לא נעים מאף אחד. אין שופטים. הנאה רצופה המיועדת רק לכם, לשם שינוי!

תתפנקו! צילום: ערן להב

לסיום, חדשות טובות נוספות - ההמלצות שהובאו לעיל הן רק המנות הראשונות. ברגע שתבינו את הזכות והיתרונות של לאכול לבד במסעדה ותעריכו את הבילוי המבדר הזה, תגלו שהעולם הוא הצדפה שלכם. ככל שתפנקו את עצמכם יותר, כך אפשרויות הבילוי יוכפלו. בתאבון!

כתבות נוספות מלמטייל ביזנס שיעניינו אתכם:

סגור
0
×