הנימוס מחייב: המתנות שאסור לתת למארחים בחו"ל

יוצאים לנסיעת עסקים ורוצים להרשים את המארחים, עם מתנה קטנה ונוגעת ללב? חשוב לבדוק אם הכוונות הטובות שלכם לא עלולות להתפרש מעט אחרת, מהאופן אליו התכוונתם... ישנן מדינות, בהן לבקבוק היין שתביאו או לצבע עטיפת המתנה עלולות להיות השלכות לא כל כך נעימות. קבלו את הרשימה שכדאי להימנע ממנה.

מאת: אתר journeywoman.com

ותרו על היין במדינות מוסלמיות

אחד העקרונות החשובים באיסלאם הוא האיסור על שתיית אלכוהול, לכן לא כדאי לחשוב אפילו על להעניק בקבוק יין, משובח ככל שיהיה. גם אם אתם נוסעים למדינות מוסלמיות חילוניות יותר, כגון טורקיה או בוסניה-הרצגובינה, ותרו על הרעיון, שכן הוא עשוי להיחשב כחוסר טאקט משווע.

כדאי להשאיר אותם בבית. צילום: יעל כפיר

 

סין - רגישות יתר לאולרים ולדיו אדום

אולר שוויצרי, קטן ושופע להבים מכל הסוגים, נתפס אצלנו כמתנה חביבה ומאוד שימושית. אולם, אם אתם מעוניינים להרשים את המארח שלכם בסין, שימרו את האולר הזה לעצמכם! בתרבות הסינית, הענקת חפץ חד למכר או חבר, מתפרשת כרצון לקטוע את הקשר. לכן, הימנעו מלהעניק אולרים, סכינים, מספריים או כל חפץ דומה אחר. בכרטיס הברכה שתעניקו למארח, שימו לב שלא לכתוב בדיו בצבע אדום - גם הצבע עלול לרמוז לו שאתם לא מעוניינים איתו בשום סוג של יחסים.

הסינים רגישים לאולרים ולצבע אדום. צילום: pennuja/Flickr
 
 

אל תבחרו בצבע הלוויות של מקסיקו

עמיתכם במקסיקו ישמח כמובן לקבל מתנה נחמדה, אך אם יהיה בה שמץ מן הצבע הסגול, הדבר יהיה בעוכריכם: במדינה שטופת השמש נעשה שימוש בצבע הסגול בלוויות וטקסטי אשכבה. לכן, בבואכם לבחור מתנה ואף נייר עטיפה, ודאו שאין בהם ולו נגיעה של סגול. אגב, הנוסעים ליפן יזכו להוראות דומות, אלא ששם הצבע המסמל את המוות הוא דווקא לבן. 

מתנות שלא יתקבלו בברכה במקסיקו. צילום: pennuja/Flickr

צבעי המזל של הודו

גם לקראת נסיעה להודו כדאי להתעכב בבחירת עטיפת המתנה: אם הבאתם איתכם תשורה קטנה למארחים שלכם, כדאי לדעת שחלק מהצבעים נחשבים כבעלי סגולות למזל טוב וחלקם מבשרים גורל מר. הקפידו להשתמש בנייר עטיפה בצבעי ירוק, אדום או צהוב. עטיפות בשחור או לבן לא תתקבלנה בעין יפה, שכן צבעים אלו נחשבים חסרי מזל.

מתנה שלא תתאים בהודו. צילום: Debs (ò‿ó)♪/Flickr

על ינשופים ופרות בוויאטנם

לוויאטנמים יש עניין כאוב עם הפרות והינשופים - החיות הללו הן בעלות קונוטציה שלילית במדינה: פרה מרמזת על טיפשות ואילו ינשוף מסמל את המוות. לכן, לא יהיה זה רעיון טוב להעניק מתנה בה מככב אחד מבעלי החיים אלה. אם אתם מתעקשים על משהו אחר בסגנון, רעיון טוב יותר יהיה להעניק מתנה עם דמותו של העכביש, אשר מסמל הצלחה כלכלית.

הוא אינו רצוי בוויאטנם. צילום: Manuela de Pretis/Flickr


לא מגיעים עם אוכל לארוחה בטאיוואן

הטאיוואנים לקחו את האימרה "לא נכנסים למסעדה עם סנדוויץ'" צעד אחד קדימה - אצלם לא נהוג להביא שום דבר מאכל לארוחה אליה מוזמנים. משמעות הדבר בעיניהם, היא שהמארח זקוק לסיוע בבישול או בארגון הארוחה. גם אם כוונותיכם כנות, אל תביאו איתכם לארוחה ולו בונבוניירה קטנה כמתנה, שכן אז תעליבו את הטבח המוכשר.

אפילו לא בונבוניירה. צילום: איתמר ברק

 

מתנה נותנים בשתי ידיים או שלא נותנים בכלל 

טיפ קטן לנוסעים לסרי לנקה: בזמן הענקת המתנה למארחים, זכרו תמיד להשתמש בשתי הידיים. אם תעניקו אותה ביד אחת בלבד, הדבר ירמוז למקבל המתנה כי אתם לא מעניקים אותה מתוך כוונה אמיתית, אלא מתוך כורח. רוצים להוכיח שהמתנה היא מכל הלב? הגישו אותה בשתי הידיים.

מתנה מכל הלב. צילום: asenat29/Flickr


כתבות נוספות מלמטייל ביזנס שיעניינו אותך:

סגור
0
×