הנבחרת: 10 שדות התעופה הטובים בעולם

חברת Skytrax הבינלאומית ערכה לאחרונה סקר מקיף בנושאים שונים בתעשיית התיירות וכעת לפניכם התוצאות החשובות מכל: שדות התעופה הטובים בעולם לשנת 2013! מי זכה בתואר הנכסף והיוקרתי? רמז - מדובר בשדה התעופה שנבחר לטוב בעולם, זו הפעם הרביעית בתוך 14 שנים!

מאת: ליאור כהן, מערכת למטייל ביזנס.

המקום הראשון הנכסף

הסקר נערך על פני תקופה של תשעה חודשים, על ידי חברת סקייטרקס (Skytrax), חברת ייעוץ ומחקר בתחום הנסיעות. לא פחות מ-12 מיליון משתתפים (!) לקחו חלק בסקר הענק, אשר בדק 395 שדות תעופה ברחבי העולם.

נמל התעופה צ'אנגי בסינגפור (Singapore Changi Airport) נבחר כשדה התעופה הטוב בעולם. הפרס היוקרתי הוענק לנציגי השדה בטקס פרסי התעופה העולמי של שנת 2013, שנערך בז'נבה. זוהי הפעם הרביעית ששדה התעופה צ'אנגי מדורג במקום הראשון, כאשר הפעם האחרונה שזכה בתואר הייתה בשנת 2010. אדוארד פלייסטד, מנכ"ל סקייטרקס: "בזכות הזכייה בתואר יוקרתי זה, שדה התעופה צ'אנגי בסינגפור, מבסס את מקומו כאחד משדות התעופה האהובים בעולם. שדה התעופה צ'אנגי ממשיך להיות מוביל וחדשני בתעשייה וזוהי הסיבה, לדעתנו, מדוע הוא מדורג בין שלושת שדות התעופה הטובים, במהלך 14 השנים האחרונות".

שדה התעופה צאנגי בסינגפור. צילום: Choo Yut Shing/Flickr

לנמל התעופה צ'אנגי זו הצלחה משולשת, שכן מלבד התואר הנכסף הוענקו לו שני תארים נוספים: נמל התעופה הטוב ביותר באסיה ושדה התעופה הטובה ביותר עבור שירותי פנאי. "המגוון הרחב של מתקני הפנאי והבידור מאוד בולטים בשדה התעופה צ'אנגי. העובדה היא ששדה התעופה צ'אנגי שירת יותר מ-50 מיליון נוסעים מרוצים בשנת 2012, לכן אין זה מפליא שהוא ממשיך לשמור על מקומו כאחד מנמלי התעופה המובילים בעולם", הוסיף מנכ"ל סקייטראקס.

שליטה אסיאתית בחמישייה הפותחת

הזוכה בשנה שעברה, נמל התעופה הבינלאומי אינצ'און בסיאול, בירת דרום קוריאה (Incheon International Airport), דורג השנה במקום השני ובנוסף, זכה בתואר נמל המעבר הבינלאומי הטוב ביותר. מיד אחריו צועד נמל התעופה סחיפהול באמסטרדם (Amsterdam Schiphol Airport), אשר דורג במקום השלישי והמכובד בסקר של השנה. השדה ההולנדי לא יצא רק עם המקום השלישי העולמי אלא זכה גם בתואר שדה התעופה הטוב באירופה ל-2013. נמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג (Hong Kong International Airport) דורג במקום הרביעי ואילו שדה התעופה הבינלאומי של בייג'ינג (Beijing Capital International Airport) שמר על המקום החמישי ואף זכה בתואר נמל התעופה הטוב ביותר בסין. "שדה התעופה של בייג'ינג ממשיך להשתפר משנה לשנה מבחינת שביעות רצון לקוחות", ציין פלייסטד מנכ"ל סטארטרקס.

נמל התעופה של מינכן (Munich Airport) הוכיח שוב את הפופולאריות שלו ודורג במקום השישי. שדה התעופה של ציריך (Zurich Airport) דורג במקום שביעי השנה, לצד התואר שדה התעופה הטוב ביותר בתחום משלוח כבודה משדה התעופה, ובשירות של צוות נמל התעופה הטוב ביותר באירופה. פלייסטד: "משלוח כבודה הוא כמו תמיד, נושא רגיש מאוד עבור הנוסעים ושדה התעופה הבינלאומי בציריך ממשיך לגרוף בתואר זה שנה אחר שנה. ללא ספק, הנושא העיקרי עבור רוב הנוסעים הוא המהירות שבה המטען מגיע לאיסוף בטרמינל לאחר הטיסה וציריך צריכה להיות גאה במעמדה כנמל התעופה הטוב ביותר בעולם למשלוח כבודה".

שדה התעופה בציריך. צילום: Zurich Airport

נמל התעופה הבינלאומי של ונקובר בקנדה
(Vancouver International Airport) שיפר את מעמדו במקום אחד בדירוג העולמי ודורג במקום השמיני בסקר של השנה. בנוסף, זכה בתואר שדה התעופה הטוב ביותר בצפון אמריקה. נמל התעופה הבינלאומי של טוקיו (הנאדה, Tokyo International Airport) הסתער לעשירייה הפותחת השנה, חמישה מקומות קדימה. בנוסף, זכה בתואר - נמל התעופה המקומי הטוב ביותר בעולם - תואר חדש לשנת 2013 ואף זכה במקום הראשון בדירוג נמל התעופה הנקי ביותר. נמל התעופה הית'רו בלונדון (London Heathrow Airport) נכנס לעשירייה המובילה בפעם הראשונה. כמו כן, גרף את התארים הבאים: מסוף נמל התעופה הטוב ביותר בעולם לטרמינל 5 ושנה שלישית ברציפות זכה בתואר שדה התעופה הטוב ביותר לקניות. פלייסטד: "הזכייה בשדה התעופה הטוב ביותר לקניות הוא הישג נהדר להית'רו ונוסעים מרגישים, ללא ספק, את חווית ואיכות הקניות בנמל. ברמה הגלובלית, אנו רואים כמות הולכת וגדלה של פיתוח מתקני קניות בשדות התעופה בעולם, אך הית'רו ממשיך להוביל בתחום זה".

שופינג בהית`רו. צילום: mediacentre.heathrowairport.com

ומה איתנו אתם שואלים? שדה התעופה בן גוריון דורג במקום ה-100, עלייה של מקום אחד משנה שעברה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך:

סגור
0
×