בתי מלון כמקום למפגשים עסקיים - הטרנד החדש

בשנים האחרונות יותר ויותר מלונות מתאימים את עצמם לצורכיהם המשתנים של אנשי עסקים, שהופכים ניידים יותר ויותר ומחפשים מקומות נוספים לפעול בהם מעבר למקומות המסורתיים, שהיו עד עתה הבית והמשרד. על המגמה החדשה שסוחפת את עולם המלונאות, בכתבה הבאה.

מאת: ג'ין אובריאן קופי, www.executivetravelmagazine.com

בכתבה זו:

לובי המלון כמקום עבודה

רשתות מלון שונות החלו בשנים האחרונות בתהליך, בו הן משמישות חללים בבתי המלון, כך שיענו על צרכיהם של אנשי עסקים ניידים, שמחפשים מקום נוסף לעשות בו עסקים, מלבד המשרד והבית. רשת מלונות Starwood החלה להשקיע משאבים רבים ביצירת חללי עבודה נוחים לעבודה וכך גם רשת מלונות שרתון, שהשיקה חדרי לובי מותאמים, המציעים עמדות מחשב ואזורי ישיבה, המתאימים לקיום פגישות שאינן פורמליות. לדברי אנדרו לנג, מנהל בחברה לייעוץ עסקי, ככל שעבודתם של אנשי עסקים הופכת לניידת והם עובדים יותר ויותר בדרכים, כך המלונות הופכים למקום מצויין לעצור בו לצורכי עבודה, בין אם בקבוצה ובין אם באופן עצמאי.

הלובי כמקום לפגישה עסקית, צילום: יעל כפיר
 

צורך חדש בחדרים לפגישות מצומצמות

לדברי פגי רוֹ, מרשת מלונות Marriott, הצורך בחללים משותפים לקבוצות קטנות החל לצמוח כתוצאה מהניידות, כמו גם הגמישות שמגלים אנשי עסקים במעבר בין חיי העבודה לחיי היום-יום. היא מוסיפה שהלקוח החדש של בתי המלון משלב בין עבודה לחיי היום-יום, שכן אנשים עובדים בכל מקום וכל הזמן.

מזה עשור, חוקרת רשת מריוט את הצורך בחללים המותאמים לפגישות עבודה וב-2006 השיקה את קונספט הלובי "החדר הגדול", במסגרתו הוקמו אזורים מיוחדים המותאמים לעבודה עצמאית, כמו גם לפגישות פורמליות ובלתי פורמליות. כעת משתפת הרשת פעולה עם ענקית הריהוט המשרדי, חברת Steelcase, במטרה לבחון מחדש את הנושא תוך התמקדות בהתאמה לקבוצות עסקים קטנות.

רו מוסיפה, שככל שחברות מצמצמות את שטחי העבודה במשרד ומשתמשות יותר ויותר בשירותיהם של יועצי חוץ, כך גובר הצורך למקום בו אפשר לבצע את העבודה, מקום שיהיה שקט ויאפשר עבודה פרודוקטיבית לקבוצות של שניים עד ארבעה אנשים. 

קיים קושי למצוא חללים המתאימים לפגישות של קבוצות קטנות, גם במשרדים עצמם. כך לדברי מארק גרינר, מומחה בחקר אופן העבודה האנושי לאורך השנים מחברת Steelcase. לדבריו, רוב חדרי הישיבות אינם מותאמים לעבודה שמצריכה שיתוף פעולה וככל שיוצאים משטח העבודה המשרדי הדבר אף מחמיר. מי שרוצה לקיים פגישה עם שלושה אנשים, לא ימצא מקום מתאים לכך והתקבצות סביב לפטופ אחד אינה נוחה.

מקום מפגש במלון, צילום: יעל כפיר


קבוצות קטנות מצריכות עיצוב מיוחד

ממחקר של חברת Steelcase עולה, שכ-75% מהזמן המושקע בפגישות עסקים מתבצע בקבוצות של בין שניים לשישה אנשים. רשת מלונות מריוט סיפקה אפשרויות לקיומם של כנסים ואירועים גדולים, אך לא היה לה מענה לצורך בקיומן של פגישות עסקים מצומצמות. על מנת לענות על הצורך הזה, החל שיתוף הפעולה עם חברת Steelcase, במטרה להציג כמה סוגים שונים של אבות-טיפוס לחללי עבודה, שיוסבו משימושם כמקום למפגש רחב ידיים למקום מפגש לקבוצות קטנות, תוך שימוש בטכנולוגיה ובריהוט של חברת Steelcase, המתאימים לקבוצות עבודה של עד 12 משתתפים. לדברי גרינר, המלונות עדיין אינם מותאמים לכך, וצריך לפתח אמצעים מיוחדים שיתאימו עבורם. כיום, כאשר איש עסקים מחפש מקום מפגש במלון שיתאים לשלושה אנשים, עליו לעבור את אותו תהליך שנדרש בהזמנת מקום מפגש לקבוצה של 30 אנשים, החללים החדשים שיוקמו יפשטו גם את התהליך הזה.

לא עוד מרכזי עסקים מיושנים

רשת מלונות Westin החלה לאחרונה בהחלפתם של מרכזי העסקים המסורתיים במלונותיה בחללים מרושתים היטב, המותאמים לפגישות של קבוצות קטנות. "בעוד רוב החברות היום עברו לחללים פתוחים, שימושיים וטכנולוגיים יותר, מרכזי העסקים בבתי המלון והאמצעים שסיפקו נותרו ללא שימוש", מציין מנהל השיווק העולמי של רשת מלונות Westin , בריאן פובינלי.

מרכזי העסקים המיותמים נמצאים גם על כוונת הקיצוץ של רשת מלונות "הילטון", שפועלת למציאת תחליפים. בפגישות מצומצמות משתתפים יועבר מרכז העסקים אל הלובי ויציע שירותי אינטרנט ושירותים דיגיטליים. הלאונג' הטכנולוגי, שמותאם למפגשים גדולים יותר, משלב את מרכז העסקים בלובי ומעניק לו אווירה נעימה יותר מזו המבודדת בצירוף שירותי בר ואינטרנט. הכיוון הוא שילוב בין עסקים להנאה, שכן כולם אוהבים להתבונן ולעשות מינגלינג, גם בזמן העבודה וחדרי לובי מסוגננים עונים על כך.


גם בחדרי האורחים לא קופאים על השמרים

למרות כל החידושים הצפויים בחדרי הלובי, מחקר שביצעה רשת הילטון מעלה שאורחיהם עדיין נהנים לעבוד גם בתוך החדרים וכך הותאמו גם הם לצורכי עבודה, עם חלוקה לאזורים, בהם ה-Live Lounge, המתאים לעבודה. באזור זה בחדר ניצב שולחן עבודה מרווח ויש בו פינת ישיבה נוחה. באזור המנוחה בחדר ניצבת המיטה, כשלצידה שולחנות שאת אחד אחד מהם ניתן לחבר למיטה, כך שיווצר משטח עבודה.

פינת ישיבה בחדר המלון, צילום: יעל כפיר

מחקרים מראים, שבשנת 2013 35% מכוח העבודה העולמי יעבוד ללא משרד וכדי להשאר במשחק, על בתי המלון להתאים עצמם לכך. אנשים בוחרים כיום בתי מלון לפי התאמתם לחיי העבודה שלהם, בנוסף ליכולתם לספק סביבה מרגיעה ושנת לילה טובה.

לתחילת הכתבה

הכתבה נבחרה ותורגמה על ידי מערכת למטייל ביזנס מאתר www.executivetravelmagazine.com
תרגמה: עמית פלד - מערכת למטייל ביזנס

סגור
0
×